Меню

Пам‘ятайте!
Лише від Вас залежить майбутнє лісу!

ДП "СРІБНЕРАЙАГРОЛІСНИЦТВО"

Ви є тут

ДП "СРІБНЕРАЙАГРОЛІСНИЦТВО"

Підприємство створене у 2001 році з метою охорони захисту та раціонального використання лісів.
Землі   лісового   фонду та інші землі, передані для ведення лісового господарства,   розташовані  на території 12 сільських рад Срібнянського району. Срібнянське районне дочірнє агролісогосподарське спеціалізоване підприємство "Срібнерайагролісництво" складається з двох майстерських дільниць, 12 обходів, які розділені на 40 кварталів.

Загальна площа – 4703,57 га.

Основні лісоутворюючі породи: вільха чорна, дуб, береза, осика, липа, акація біла.

Ліси ДП "Срібнерайагролісництво" розподіляються на категорії:

- І категорія - рекреаційно-оздоровчі ліси, усього - 295,6 га, в т.ч. вкриті лісовою рослинністю - 255,7 га.

- ІІ категорія - захисні ліси, усього 4393,5 га, в т. ч. вкриті лісовою рослинністю 3997,3 га, з них:

-   протиерозійні 144,5 га;

  • вздовж смуг автомобільних доріг 71,4 га;
  • вздовж берегів річок, озер, інші 507,9 га;
  • байрачні ліси та ін. 3273,5 га.

За віковою структурою лісові угіддя поділені на:

  • молодняки – 406,9 га (9,4%);
  • середньовікові – 2606,5 га (60,9%);
  • пристигаючі – 610,9 га ( 14,2%);
  • стиглі і перестійні – 670,4 га (15,5%).

Підприємство розташоване в південному сході Чернігівської області на території Срібнянського адміністративного району. Територія підприємства розташована в басейні рік Удай, Лисогір. Долини цих річок заболочені, порізані меліоративною сіткою і вкриті вільховими лісами.

На території підприємства природних парків, заповідників і заказників не розташовано.

Район розташування підприємства характеризується відносно розвиненою мережею шляхів транспорту загального користування. Із заходу на схід проходить автомобільна дорога державного значення Київ-Суми та  мережа автомобільних доріг місцевого значення. Крім, перерахованих вище доріг загального користування  в зоні діяльності підприємства  знаходиться деяка кількість ґрунтових доріг, які з’єднують між собою населені пункти і лісові масиви, які використовуються для вивезення деревини і іншої продукції. Важливе значення цих доріг в боротьбі з браконьєрством, лісовими пожежами тощо. На жаль до значної кількості лісових ділянок під’їзди відсутні, що значно затрудняє їх охорону і раціональне використання.

 Згідно лісорослинному районуванню територія ДП "Срібнерайагролісництво" відноситься до зони лівобережного лісостепу.

Клімат району підприємства помірно-континентальний, який характеризується відносно невеликими коливаннями температур, відсутністю сильних морозів, кількістю опадів в межах кліматичної норми і сприятливий для успішного ведення лісового господарства, насаджень головних лісоутворюючих порід. Із кліматичних факторів, що негативно впливають на ріст і розвиток лісових насаджень є пізні весняні заморозки, відмічені в другій половині травня а інколи і на початку червня. Цими заморозками частково або повністю пошкоджуються молоді пагони дуба, горіха інших порід що проростають в понижених елементах рельєфу.

Рельєф території Срібнянського району рівнинний. Район розташування території підприємства відноситься до ерозійного рельєфу (середньорозчленовані байрачно-балочні рівнини), де на 1 км2 припадає 0,50-0,75 погонних кілометра протяжності ярів та балок.

На території ДП "Срібнерайагролісництво" переважають сірі лісові ґрунти. Вони сформовані в умовах лісостепу під широколистяними ( дубово-кленово-липовими) лісами переважно на суглинковому льосі, який підстилають мергелі, вапняки і рідше піски.

Срібнянський район – сільськогосподарський, лісове господарство в економіці району займає незначне місце. Основні напрямки розвитку лісового господарства – це раціональне використання лісових ресурсів із збереженням і підвищенням всіх корисних функцій лісових насаджень.

Основним видом діяльності підприємства є ведення лісового господарства, охорона, захист, раціональне використання та відтворення лісів.

Підприємство орієнтовано  на внутрішній ринок збуту та задоволення потреб у деревині місцевого населення.

          

Контакти:

ДП «Срібнерайагролісництво»

Юридична та фактична адреса підприємства: 17300, Чернігівська обл., смт. Срібне, вул. Б. Хмельницького, 2.

Керівник – Нестеренко Микола Олексійович.

Головний бухгалтер –Демченко Олег Володимирович.

Тел/факс: (04639) 2-61-36 (черговий).

Електронна адреса (е-mail): sribneagrolis@gmail.com

Графік роботи підприємства: пн. – пт. з 8:00 до 17:00; перерва з 12:00 до 13:00.

Календар

пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
березня 2019
 

Ми на карті