Меню

Пам‘ятайте!
Лише від Вас залежить майбутнє лісу!

Про підприємство

Ви є тут

Про підприємство

Про підприємство

    Комунальне підприємство „Чернігівоблагроліс” створено згідно рішення обласної ради від 26 жовтня 2000 року з метою охорони та відновлення лісів, задоволення потреб юридичних і фізичних осіб у лісових ресурсах на основі їх раціонального використання і отримання прибутку за рахунок задоволення потреб споживчого ринку лісопродукції та послугах на підставі ефективного використання виробничого і фінансового потенціалу. Рішенням обласної ради від 27 березня 2001 року до КП «Чернігівоблагроліс» увійшли 18 дочірніх агролісогосподарських підприємств:

    Дочірнім агролісогосподарським підприємствам надано у постійне користування 183,5 тис. га земельних ділянок лісового фонду, які були в користуванні бувших сільськогосподарських підприємств. На сьогоднішній день ця площа складає 181,2 тис. га.

    Відповідно до матеріалів  лісовпорядкування середній запас деревини на 1 га складає 214 кубометрів., середній щорічний приріст 4,5 кбм/га, щорічний  об’єм заготовленої ліквідної деревини від усіх видів рубок становить 32-42% загального приросту деревини. Пристигаючі, стиглі, перестійні насадження охоплюють 39 тис. га з 173,4 тис. га вкритих лісом земель, загальний запас стиглих та перестійних насаджень становить 2,63 млн. куб.м.

    Зазначені ліси дрібноконтурні, за своїм призначенням мають обмежене експлуатаційне значення, виконують, в основному, захисні, водоохоронні, оздоровчі функції. Понад 50% їх знаходяться в заболочених, ерозійно-небезпечних місцях, що потребує додаткових витрат при веденні лісового господарства. До лісосічного фонду по головному користуванню входять: м’яколистяне господарство  –72%, хвойне господарство - 26%, твердолистяне господарство - 2%.

    Протягом 2010-2016 років агролісогосподарськими підприємствами було створено 6835  га лісових насаджень. Щорічне лісовідновлення постійно перевищує площі суцільних зрубів.

    Питання покращення санітарного стану, підвищення продуктивності лісів є предметом діяльності агролісгоспів та агролісництв. На рубках формування та оздоровлення лісів щорічно заготовляється до 60% лісопродукції, в основному, сухостійної та дров’яної деревини.

    Дочірні агролісогосподарські підприємства створювались в межах адміністративних районів, відрізняються по матеріально-технічному забезпеченню, обсягу робіт. Дев’ять райагролісництв отримують 11%, а дев’ять райагролісгоспів – 89% від  загального чистого доходу по КП „Чернігівоблагроліс”.

    Агролісогосподарські підприємства приймають участь у щоквартальних аукціонах. Реалізація необробленої деревини на них незначна через відсутність заявок на дрова, неспроможність лісництв сформувати необхідні партії по кількості і якості деревини, низький попит на м’яколистяні породи, слабку конкурентоздатність лісопродукції.   

    Дочірні агролісогосподарські підприємства виготовляють пиломатеріали (дошка, брус) та столярні вироби, паркани тощо.

    Вони мають перспективу розвитку виробництва лісопродукції, в т.ч. і деревопереробки. Підприємства забезпечені необхідними фахівцями та володіють ресурсним потенціалом.   Підприємства, в основному, зорієнтовані на дрібнотоварне виробництво лісопродукції для місцевого населення, підприємств області, що в подальшому гарантуватиме необхідність їх діяльності.

       Основними завданнями  агролісогосподарських підприємств є:

    - забезпечення  протягом 2017-2021 років ведення лісового господарства у відповідності до Лісового кодексу України та нормативних актів по лісовому законодавству, прийнятих Кабінетом Міністрів України;

    - впровадження заходів, спрямованих на підвищення продуктивності існуючих лісових насаджень, їх охорону від пожеж, самовільних рубок, шкідників і хвороб та іншого негативного впливу;

    - вдосконалення управління лісовим господарством у межах дочірніх агролісогосподарських підприємств КП „Чернігівоблагроліс”;

    - заліснення суцільних зрубів;

    - створення нових лісових насаджень на деградованих землях:

а) захистних (ліси, що виконують водоохоронні, грунтозахистні та інші функції);

б) рекреаційно-оздоровчих (ліси, що виконують рекреаційні, санітарні, гігієнічні та оздоровчі функції);

в) експлуатаційних лісів;

   - забезпечення належних умов відпочинку та дозвілля для населення області шляхом створення рекреаційних зон;

   - створення плантацій біоенергетичних насаджень для забезпечення області альтернативними видами палива;

   - формування національної екологічної мережі, розширення заповідних територій для збереження біорізноманіття;

  -озеленення населених пунктів області шляхом висаджування великомірного посадкового матеріалу.

Календар

пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
березня 2019
 

Ми на карті